چاپ را در اصطلاح، انتقال مطالب شامل نوشته‌ها، تصاویر، اعداد و علائم بر رو یک حامل فرم و انتقال آن بر روی یک سطح چاپ شونده و تکثر آن به شمارگان زیاد می‌گویند.

واژهٔ چاپ و صورت قدیمی‌تر آن چهاپ را برگرفته از واژهٔ مغولی چاو دانسته‌اند که به معنای «فشردن سطحی بر سطح دیگر» است. همچنین «چاپ» در تُرکی به معنی کوبیدن یا حرکت مداوم همراه با کوبش است. چاپ در لغت به‌معنای نقش، اثر، مُهر و نشان آمده‌است و در متون مختلف کلمات طبع، باسمه، و تافت به‌عنوان مترادف آن به‌کار رفته‌است.


امروز اما چاپ بسیار گسترده‌تر، تخصصی‌تر و متنوع‌تر شده است. چاپ ترکیبی از هنر و صنعت شده است؛ ما در گروه انارچاپ سعی کرده ایم این واژه را هر چه بیشتر به سمت هنر ببریم و محصولاتی خاص، منحصر به فرد و سازگار با سبک و سیاق و سلیقه ایرانی طراحی و تولید کنیم.

این مجموعه فعالیت خود را از سال 92 با طراحی و چاپ روی اجسام از قبیل ماگ، تی‌شرت، پازل، پد‌موس، سرامیک و … آغاز کرد و در سال های اخیر این محصولات جای خود را به محصولات جدیدی از قبیل انواع کیف ها(دستی، جامدادی، دوشی و …) کاور کوسن، رومیزی و رانر و سایر محصولات صنایع دستی داده است.

تمامی این محصولات از پایه داخل مجموعه طراحی، چاپ و تولید می‌شوند.

این مجموعه با برخی فروشگاه ها، گالری‌ها و فرهنگسراهای سطح کشور همکاری فروش دارد اما بصورت مستقل هیچ نمایندگی رسمی و فروشگاه مستقل برای فروش حضوری ندارد.


طراحی، چاپ و تولید محصولات با ساختار و طرح سفارشی مشتریان از بخش های دیگر فعالیت ما بشمار می‌رود.


تمام سعی ما در گروه هنری انار چاپ بر این است هر روز همراه با پیشرفت،‌ کیفیت و هنر باشد تا بلکه رنگی بر رنگ‌های زندگیتان ببخشد.